Що обрати: внутрішньопідлоговий, настінний або підлоговий конвектор опалення? | Плюси і мінуси конвекторів опалення різних типів
Мова:
UA
 • RU
 • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
 • RU
 • UA

Внутрішньопідлоговий або настінний, підлоговий конвектор?

Зміст:

 1. Переваги і недоліки настінних, підлогових конвекторів
 2. Плюси і мінуси внутрішньопідлогових конвекторів опалювання
 3. Рекомендації щодо вибору конвектору

Сьогодні на ринку опалювального устаткування представлена велика кількість різноманітних систем опалювання, які призначені для установки в приватному будинку або квартирі. Кожен з них має свої переваги і недоліки, а також особливості монтажу, які впливають на вибір того або іншого варіанту опалювальних систем. Традиційною популярністю серед приладів опалювання користується конвекторне устаткування різних типів (настінне, підлогове, газове, електричне тощо).

Проте останніми роками в якості альтернативи звичайним конвекторам користувачі все частіше вибирають внутрішньопідлогові моделі, що мають ряд відмінних призначених для користувача характеристик.

Оскільки це устаткування є відносно новим, у багатьох користувачів виникають закономірні питання про те, який тип конвекторів зручніший і вигідніший для придбання. У нашій сьогоднішній статті ми детально розглянемо плюси і мінуси кожного з цих видів устаткування, а також наочно порівняємо їх.

Переваги і недоліки настінних, підлогових конвекторів

Традиційні конвектори опалювання є нагрівальним устаткуванням, принцип роботи якого базується на фізичному законі конвекції. Згідно з цим законом, холодне повітря при нагріві стає легшим, і піднімається вгору. Тобто, розміщені в приміщенні конвектори працюють таким чином: холодне повітря, знаходячись в нижній частині приміщення (біля підлоги) поступає в порожнину конвектора через нижні отвори, нагрівається і піднімається вгору, повертаючись до приміщення у теплому стані.

Внутрішньопідлоговий, настінний, підлоговий конвектор


Таким чином конвектори забезпечують досить швидкий і ефективний нагрів приміщення, маючи при цьому більш високий показник ККД у порівнянні із звичайними радіаторами опалювання.

Серед переваг настінних і підлогових конвекторів слід зазначити:

 • Подібне устаткування може бути встановлене в приміщеннях будь-якого призначення;
 • В процесі нагріву повітря конвектор практично не висушує його, забезпечуючи оптимальний мікроклімат в приміщенні (цим вигідно відрізняється від пристроїв, що нагрівають повітря за допомогою інфрачервоного випромінювання);
 • Простий і швидкий процес монтажу (в основному це про електричні моделі, що вимагають мінімального часу на підключення і установку);
 • Відсутність шкідливої дії на організм людини.

Окрім переваг, традиційні конвектори мають і ряд недоліків:

 • У великих приміщеннях виникає відчутна різниця в температурі повітря в нижній і верхній частині кімнати;
 • При обігріві приміщень з високими стелями мають досить низьку ефективність.

Плюси і мінуси внутрішньопідлогових конвекторів опалювання

Внутрішньопідлогові конвектори є устаткуванням прихованого монтажу, яке складається з мідно-алюмінієвої труби, де проходить теплоносій (вода), а також теплообмінника у вигляді грат з прямокутним або круглим перерізом.

В процесі своєї роботи внутрішньопідлогові конвектори використовують той же принцип конвекції, що і в традиційному конвекційному устаткуванні. Усі внутрішньопідлогові конвектори прийнято ділити на два основні типи: з природною і примусовою вентиляцією. Відмінність полягає в тому, що другий тип має у своїй конструкції вбудований вентилятор, який сприяє швидшому проходженню повітря через теплообмінник і підвищує ефективність роботи конвектора.

Внутрішньопідлогові конвектори відрізняються від інших типів опалювального устаткування рядом переваг:

 1. Прихований монтаж – видимою частиною конвектору є тільки декоративні грати, які встановлюються на одному рівні з фінішним підлоговим покриттям.
 2. Низька витрата теплоносія дозволяє значно підвищити ефективність використання енергоресурсів.
 3. Високий рівень безпеки – усі елементи з високою температурою надійно приховані у внутрішньопідлоговій ніші.

Недоліки внутрішньопідлогові конвектори полягають у складності монтажу подібної системи, її дорожнечі, а також необхідності регулярного спеціалізованого обслуговування.


Рекомендації щодо вибору конвектору

Для кращого розуміння того, який конвектор – внутрішньопідлоговий або традиційний, вам більше підходить, рекомендуємо ознайомитися з наступною таблицею:

Параметри оцінки
Настінні, підлогові конвектори
Внутрішньопідлогові конвектори
Метод монтажу
На стіну, на підлогу
В приховану нішу в підлозі
Ефективність нагріву
Висока
Висока
Вартість устаткування
Середня
Висока
Вартість установки
Мінімальна для електричних моделей
Висока, проводиться фахівцем

Внутрішньопідлоговий конвектор стане відмінним рішенням в приміщеннях зі значною площею скління (панорамними вікнами, дверима). Традиційні конвектори – це більш універсальне рішення, відповідне для значної частини стандартних випадків.

Якщо у вас залишилися питання щодо вибору конвекторного устаткування, ви завжди можете задати їх нашим фахівцям.

0.0
0 всього

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback