Який конвектор вибрати – з вентилятором або без? | Стаття
Мова:
UA
  • RU
  • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
  • RU
  • UA

Який внутрішньопідлоговий конвектор вибрати – з вентилятором або без?

Внутрішньопідлогові конвектори

Зміст:

  1. Переваги і недоліки внутрішньопідлогових конвекторів без вентилятора.
  2. Плюси і мінуси внутрішньопідлогових конвекторів з вентилятором.
  3. Порівняння внутрішньопідлогових конвекторів з і без вентилятору.
  4. Рекомендації щодо вибору внутрішньопідлогового конвектору.

Серед сучасного опалювального устаткування, яке в широкому асортименті пропонується на вітчизняному ринку, в останні роки активно набирають популярність внутрішньопідлогові конвектори опалювання. Це устаткування є агрегатами прихованого монтажу, які встановлюються до спеціальних ніш під фінальним підлоговим покриттям. При цьому, видимою і контактною частиною внутрішньопідлогового конвектора залишаються тільки декоративні грати, що встановлюються врівень із підлоговим покриттям.

Переваги і недоліки внутрішньопідлогових конвекторів без вентилятора

внутрішньопідлогових конвекторів без вентилятора

Сучасні внутрішньопідлогові конвектори без вентилятору є різновидом конвекційного устаткування водяного типу. Вони є ефективним рішенням для створення теплової завіси між приміщенням і отворами різного типу (вікнами і дверима). Внутрішньопідлогові конвектори цього типу мають просту і надійну конструкцію, яка надає користувачам ряд особливих переваг:

  1. Високий рівень економічності. Сучасні моделі використовують технологію теплообмінників змалим споживанням теплоносія, завдяки чому вони максимально економно витрачають енергоресурси.
  2. Ефективність – встановлений перед дверима або вікнами (у т. ч. панорамними), конвектор ефективно перешкоджає потраплянню холодного повітря і утворенню конденсату.
  3. Прихований монтаж. Опалювальне устаткування цього типу не псує інтер'єр приміщення і не займає його корисний простір.
  4. Можливість використання у приміщеннях із підвищеною вологістю – зимових садах, лазнях, джакузі, ванних кімнатах тощо.

Окрім переваг, для внутрішньопідлогових конвекторів без вентилятору характерним є і ряд недоліків:

  • Низький рівень потужності. У порівнянні із внутрішньопідлоговими конвекторами з примусовою вентиляцією, таке устаткування має удвічі (і навіть більше) меншу теплову потужність. Тому у більшості випадків його недостатньо для використання як основного опалювального приладу у приміщенні.
  • Високі вимоги до догляду. Внутрішньопідлоговим конвекторам без вентилятора потрібне регулярне чищення короба від бруду і пилу. Моделі із дренажною системою також вимагають періодичного обслуговування водовідвідного патрубка.

Плюси і мінуси внутрішньопідлогових конвекторів з вентилятором

Плюси і мінуси внутрішньопідлогових конвекторів з вентилятором

Конструкція внутрішньопідлогових конвекторів даного типу доповнюється вбудованими вентиляторами, які забезпечують примусову конвекцію повітря у приміщенні, і таким чином збільшують ефективність системи опалювання. В якості вентилятора в подібному устаткуванні використовується радіусний або тангенціальний пристрій, що надає конвектору ряд особливих властивостей.

Серед плюсів внутрішньопідлогових конвекторів з вентилятором відзначаються:

  1. Високий рівень потужності завдяки використанню вентиляторів, які дозволяють рівномірно розподіляти нагріте повітря по усьому приміщенню;
  2. Відмінна продуктивність – для ефективного підвищення температури в приміщенні конвектору не потрібна висока температура теплоносія;
  3. Широкий спектр можливостей – наявність вбудованих вентиляторів дозволяє конвекторам працювати як в режимі опалювання, так і охолодження.

Устаткування цього типу має також ряд мінусів:

  • Створюваний шум – в різних моделях рівень шуму, що створюється вентиляторами в процесі роботи, може бути дуже значним, що не дозволяє розміщувати їх в спальнях або дитячих кімнатах;
  • Складність монтажу – правильну установку устаткування можуть виконати тільки кваліфіковані майстри.

Порівняння внутрішньопідлогових конвекторів з і без вентилятору

внутрішньопідлогові конвектори

Представляємо вам порівняльну таблицю якостей внутрішньопідлогових конвекторів з примусовою і природною вентиляцією:

Тип внутрішньопідлогового конвектораБез вентиляторуЗ вентилятором
Ефективність опалювання
Створення повітряної завіси між приміщенням і дверними, віконними отворами
Створення повітряної завіси між приміщенням і дверними, віконними отворами. Ефективний активний розподіл теплої повітряної маси у приміщенні
Рівень шуму
Повністю безшумний
20-40 Дб в залежності від виробника і моделі
Рівень споживання енергоресурсів
Низький
Низький
Можливість використання як основного джерела опалювання
У виняткових випадках
Може бути основним джерелом опалювання
Вартість
Нижче відносно опонента
Вище відносно опонента

Рекомендації щодо вибору внутрішньопідлогового конвектору.

Визначитися щодо вибору внутрішньопідлогового конвектору вам завжди допоможуть наші фахівці. Також не зайвим буде відвідування спеціалізованих виставкових залів магазинів і вивчення їх асортименту. При виникненні питань звертайтеся до нас за консультацією.

5.0
2 всього
5 2 

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback