На що звертати увагу при виборі термостата?
Мова:
UA
  • RU
  • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
  • RU
  • UA

На що звертати увагу при виборі термостата?

Зміст:

  1. Види термостатів
  2. Критерії вибору термостатів
  3. Рекомендації щодо вибору термостата

вибір термостату


При проектуванні опалювальної системи в новому будинку або квартирі, а також її зміні при виконанні ремонту одним із важливих і необхідних параметрів є максимізація ефективності витрати енергоресурсів на опалювання. Це важливо, оскільки ціни на енергоносії постійно підвищуються і максимально ефективне їх використання стає важливим пріоритетом навіть для забезпечених людей.

Одним із основних способів добитися максимальної ефективності роботи опалювальної системи будинку або квартири – це встановити термостат. Це устаткування є комплексним пристроєм, який використовується для моніторингу мікроклімату в приміщенні і регулювання роботи теплового устаткування відповідно до заданих параметрів. Він підійде для підлогових і внутрішньопідлогових конвекторів опалення.

Для того, щоб система опалювання нормально виконувала свої функції у поєднанні з термостатом, необхідно правильно підібрати подібне регуляторне устаткування. Оскільки воно має ряд особливих технічних характеристик, важливо розуміти, на що звертати увагу при виборі термостата. У нашій сьогоднішній статті ми розглянемо основні критерії вибору, а також дамо рекомендації щодо підбору оптимального устаткування.


Види термостатів

Сьогодні на ринку представлена значна кількість термостатів різних видів, які мають свої особливості роботи. Приведемо їх коротку класифікацію за основними ознаками:

  1. За типом використовуваних датчиків. Датчики термостата є моніторинговим устаткуванням аналогового або цифрового типу, за допомогою якого пульт управління отримує інформацію про стан мікроклімату в приміщенні. Перший їх вид - це інфрачервоні датчики. Вони використовуються на значному видаленні від пульта управління і підходять для місць з підвищеною вологістю. Другий і оптимальний вид датчиків - це дворівневі. Вони складаються з двох елементів, один з яких кріпиться до підлоги, а другий - над ним. Таким чином можна отримати як найповнішу і точнішу інформацію про температуру у приміщенні.
  2. По методу установки. За цим критерієм термостати діляться на накладні та вбудовані. Перші прикріплюються прямо на стіну і не вимагають виконання додаткових монтажних робіт. Для установки вбудованих датчиків потрібно устаткування ніші в стіні, атакож каналів для дротів.


Третім критерієм класифікації термостатів є тип використовуваної в них технології. Вона визначає функціональні можливості цього устаткування і його ціну. За технологією виконання термостати діляться на три основні типи:

  • Електромеханічні – мають найпростішу і дешевшу конструкцію, яка відрізняється високою надійністю і довговічністю. У разі виходу з ладу такий термостат легко полагодити або замінити. Управління устаткуванням робиться за допомогою кнопок. У електромеханічних моделях відсутнє дистанційне керування за допомогою пульта або спеціальних застосувань;
  • Цифрові пристрої - мають складнішу конструкцію з екраном, сенсорними або звичайними кнопками. Дозволяють точно регулювати температуру в приміщенні, а також задавати дату і час включення/виключення пристрою;
  • Програмовані моделі - є найдорожчими і при цьому найдосконалішими термостатами. Мають програмований терморегулятор, який може запам'ятовувати алгоритми роботи нагрівального устаткування для різних кімнат. Підтримують підключення по мережі Wi-Fi.


Види термостатів


Критерії вибору термостатів

Для вибору певної конкретної моделі термостата, яка оптимально працюватиме з вашим тепловим устаткуванням, необхідно звертати увагу на наступні основні критерії:

  1. Виносний або вбудований тип датчика - визначає, буде термостат отримувати комплексні дані про температуру підлоги і повітря, або отримуватиме їх окремо.
  2. Потужність терморегулятора - рекомендується мати запас потужності в 20% необхідного. Таким чином можна значно продовжити термін його роботи.
  3. Спосіб монтажу - у більшості випадків оптимальним варіантом є накладний тип термостата, оскільки він простіший і зручніший в установці, а також в обслуговуванні.
  4. Дизайн - підбирайте термостат відповідно до своїх смакових переваг і оформлення інтер'єру приміщення, в якому він розміщуватиметься.
  5. Функціональні можливості - також залишаються на розсуд користувача.


Рекомендації щодо вибору термостата

Визначитися з вибором термостата вам допоможе їх коротка порівняльна характеристика:

Критерії оцінки
Електромеханічні
Цифрові
Програмовані
Складність конструкціїНизькаСередня
Висока
Функціональні можливості
Базове регулювання температури
Присутність можливості дистанційного керування, точне відображення температури
Видалене управління, широкі можливості програмування, можливість індивідуальних налаштувань для різних кімнат
Вартість
Низька
Середня
Висока
0.0
0 всього

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback