Як обрати внутрішньопідлоговий конвектор опалення? | Поради щодо вибору конвектора в пол - Radiators
Мова:
UA
 • RU
 • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
 • RU
 • UA

Що треба врахувати при виборі внутрішньопідлогового конвектору?

Зміст:

 1. Розміри приміщення.
 2. Розміри вікон і дверних отворів.
 3. Глибина ніші для розміщення конвектору.
 4. Температура використовуваного теплоносія.
 5. На що ще звернути увагу.
 6. Рекомендації щодо вибору внутрішньопідлогових конвекторів.

Сьогодні на ринку опалювального устаткування представлена маса приладів різних типів, що відрізняються по конструкції, методу установки та ефективності у різних ситуаціях. Серед них наростаючу популярність мають внутрішньопідлогові конвектори – устаткування прихованого монтажу з видимою декоративною решіткою, яке підключається до водяної системи опалювання або до електрики, і здійснює нагрівання повітря у приміщенні методом природної або примусової конвекції. Такі опалювальні прилади мають масу призначених для користувача переваг, зокрема, забезпечують оптимальний мікроклімат у приміщеннях з великою площею скління при низькому споживанні енергоресурсів.

Для правильного вибору внутрішньопідлогового конвектора опалення необхідно врахувати ряд важливих чинників, від яких прямо залежатиме ефективність прийнятого рішення. Ми пропонуємо розглянути ці фактори у нашій сьогоднішній статті.

конвектор в підлогу

Розміри приміщення.

Першим чинником, що визначає увесь подальший вибір внутрішньопідлогового конвектору опалювання, є площа опалюваного приміщення, а також висота його стель. У середньому прийнято розраховувати потужність необхідного устаткування у пропорції 1000 Вт на 10 кв. м. опалюваного приміщення. При цьому ці показники беруться для стандартних стель заввишки в 2 метри. Для більш високих приміщень цей показник має бути пропорційно збільшений.

Розміри вікон і дверних отворів.

Оскільки внутрішньопідлогові конвектори прийнято розміщувати безпосередньо перед заскленою площею і дверними отворами (що дозволяє створити теплову завісу між приміщенням і цією зоною, а також запобігти утворенню конденсату), важливо правильно підібрати устаткування відповідно до цих параметрів. Для ефективного обігріву приміщення необхідно, щоб довжина внутрішньопідлогового конвектору була не менше 75% довжини заскленої області і дверних отворів.

Глибина ніші для розміщення конвектору.

конвектор в підлогу

Ефективність роботи внутрішньопідлогового конвектору прямо залежить від глибини стягування у ніші, де він буде розташований. Чим більше ця глибина, тим ефективніше тепловіддача конвектору. Якщо установку опалювального устаткування планується проводити у квартирі, де немає можливості обладнати глибоку нішу, необхідно віддати перевагу конвекторам з невеликою глибиною монтажу, але підвищеною теплопродуктивністю.

Температура використовуваного теплоносія.

Сучасні внутрішньопідлогові конвектори, використовувані для підключення до централізованої системи опалювання, повинні підтримувати можливість роботи з теплоносієм, який має температуру до 70 градусів. Якщо ж устаткування підключатиметься до теплового насоса, конденсаційного котла або інших подібних агрегатів, то вимоги до температури теплоносія можуть бути понижені відповідно до високоефективних моделей, що забезпечують достатню потужність при його низькій температурі (40 градусів і нижче).

На що ще звернути увагу.

Окрім чисто технічних показників, від яких залежить ефективність роботи обраного внутрішньопідлогового конвектору, існує також ряд інших важливих параметрів, на які необхідно звернути пильну увагу :

 • Тип конвектора – з вентилятором або без. Цей показник прямо відзначається на вартості устаткування і його функціональних можливостях;
 • Виробник – більшість якісних внутрішньопідлогових конвекторів виробляються європейськими брендами, проте існують і демократичніші рішення від вітчизняних компаній;
 • Бюджет – придбання внутрішньопідлогового конвектору спочатку вже є дорогим рішенням і варто з обережністю відноситися до неадекватно дешевих пропозицій невідомих виробників.

Рекомендації щодо вибору внутрішньопідлогових конвекторів.

Для здійснення правильного вибору ефективного опалювального устаткування важливо зібрати максимальну кількість інформації про моделі внутрішньопідлогового конвектору, які підходять вам за своїми характеристиками. При цьому їх ціна не має бути визначальним чинником, адже придбаючи устаткування за трохи більшою ціною, з певною часткою ймовірності ви позбавите себе від багатьох проблем з його обслуговуванням і роботою надалі.

Для спрощення процесу вибору оптимальної моделі конвектора радимо скористатися наступною таблицею рекомендованих параметрів:

Параметр
Значення
Товщина мідної труби
Від 0,5 до 1 мм, впливає на термін експлуатації устаткування
Діаметр мідної труби
15-20 мм, впливає на тепловіддачу
Розмір пластин теплообмінника
120х60 мм, 100х50 мм, 80х40 мм, впливає на тепловіддачу
Товщина короба
0,7-1 мм

Якщо ви не впевнені у своїй здатності підібрати найбільш ефективний і вигідний варіант теплового устаткування, звертайтеся за консультацією до наших кваліфікованих фахівців. Вони нададуть вичерпну інформацію щодо тих моделей внутрішньопідлогових конвекторів, що цікавлять вас, з їх особливостями та ефективністю.

Також радимо звернути увагу на внутрішньопідлогові конвектори таких виробників як: Carrera, Verano та Isan.

0.0
0 всього

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback