Які батареї краще для автономного опалення | Типи батарей опалення - Radiators
Мова:
UA
 • RU
 • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
 • RU
 • UA

Батареї для автономного опалення: поради і нюанси вибору

Чавунні радіатори в автономній системі опалення

Зміст:

 1. Особливості автономного опалення
 2. Типи сучасних батарей
 3. Які батареї краще ставити при автономному опаленні?

Тривалість опалювального сезону в наших регіонах - приблизно 250 днів в році. У цей період особливо важливо, щоб в приміщенні завжди було тепло і комфортно, тому питання ефективності опалювальної системи стає «гострим» щорічно. При створенні закритої системи обігріву будинку або квартири важливо в першу чергу обрати високоякісні радіатори, адже все залежить саме від них.


Особливості автономного опалення


Автономне опалення радіатори


Основа всього устаткування - котел, який працює від газу або будь-якого іншого палива. Така система є закритою і її можна повністю відрегулювати вручну. Батареї будуть залишатися гарячими навіть при низькому тиску.

Наявність колекторів-гребінок дозволяє встановити будь-який, навіть бюджетний, радіатор, так як вони будуть рівномірно розподіляти теплоносій по всіх пристроях.


Типи сучасних батарей


Автономне опалення на біметалевих радіаторах

За часів СРСР не було необхідності замислюватися над тим, який радіатор придбати, адже їх вибір був дуже малий. Сучасний же ринок пропонує величезну кількість моделей, які мають різний дизайн, теплопровідність і розмір. Тому зупинитися на одному обладнанні часом буває складно.

За конструкцією радіатори поділяють на:

 • Панельні (або монолітні, їх не можна зменшити або збільшити в будь-який момент, розмір потрібно чітко підбирати під площу);
 • Секційні (є мобільними, кількість секцій найчастіше можна змінити в будь-який момент при необхідності, також вони швидше поширюють тепло за рахунок своєї форми).

Для автономного опалення підійдуть обидва типи конвектора, так як їх робота буде повністю регульованою. А ось матеріал варто підбирати більш ретельно.

 1. Алюміній — цей матеріал приваблює своїм стильним і цікавим дизайном. Форма радіатора забезпечує дуже швидке розсіювання тепла і прогрів кімнати навіть при невеликих розмірах, але вона може ускладнювати процес миття поверхні.

  Алюміній не дуже добре утримує тепло, остигає з такою ж швидкістю, як і нагрівається. Витримує тиск до 10 атм. Є прекрасним варіантом для автономного опалення. Якщо постійно стежити за якістю води, така батарея прослужить не одне десятиліття і при цьому не втратить привабливого зовнішнього вигляду.


 2. Чавун — класичний масивний матеріал з самим тривалим терміном служби (близько 50 років). Привабливий невибагливістю (підходить для будь-якого теплоносія) і невисокою ціною. Особливим дизайном не відрізняється, але його ефективність безперечна.
 3. Нагрівається досить повільно, але дуже довго утримує тепло. Врахуйте, що такий радіатор несумісний з клімат контролем і його складно оснастити автоматикою через особливості сплаву.

 4. Сталь — конвектор з такого матеріалу складається з сталевих трубок і пластин, які заховані під ребристим корпусом. Завдяки плоскій поверхні за ним дуже легко доглядати. Привертає своїм дизайном і відносно невисокою ціною.

  Має високі показники тепловіддачі, але також, як і алюміній, швидко остигає. Зовнішня панель нагрівається слабо, щоб не обпалювати, але це не впливає на ефективність пристрою.


 5. Біметал —це сучасний сплав, який містить у собі відразу два матеріали: алюміній і сталь (або мідь). Найбільш стійкий до будь-яких зовнішніх факторів, гідроударів і перепадів температур. Має тривалий термін експлуатації і хороші показники конвекції.

Які батареї краще ставити при автономному опаленні?


Які радіатори краще для квартири з автономним опаленням

В першу чергу необхідно враховувати такі особливості замкнутої системи:

 • Тип теплоносія (антифриз не підходить для сталевих моделей);
 • Наявність автоматичної системи включення і виключення (виключає можливість установки чавунного радіатора);
 • Можливість самостійно виставляти температуру (для більшої точності підійдуть пристрої з низькою інерцією);
 • Однотрубна або двотрубна система (для першого варіанту краще підійде біметалічна батарея, стійка до забруднень і корозії).

В цілому, для індивідуальної системи опалення підійдуть будь-які радіатори, але ми рекомендуємо не заощаджувати на купівлі обладнання, так як від цього буде залежати якість тепла в приміщенні. Але, якщо з автономною системою все зрозуміло, то вибір радіатора для централізованого опалення буде відрізнятися. Зокрема, багато хто задається питанням, чи можна встановити алюмінієвий радіатор в квартиру з такою системою. З особливостями такого вибору і рекомендаціями ви можете ознайомитися в нашій статті. А замовити всі необхідні прилади за оптимальною вартістю можна в нашому інтернет-магазині!

0.0
0 всього

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback