Як очистити і промити чавунні радіатори опалення - керівництво від Radiators
Мова:
UA
 • RU
 • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
 • RU
 • UA

Як очистити і промити чавунний радіатор?

Зміст:

 1. Як очистити чавунний радіатор?
 2. Як промити чавунний радіатор опалення?
 3. Як зрозуміти, що потрібно промивати радіатор?

Необхідно чистити чавунні радіатори мінімум 2 рази за рік: в кінці і на початку опалювального періоду. Чистка - процес, який, як правило, всі відтягують до останнього. Але є кілька способів, як ефективно і без особливого клопоту привести в порядок радіатори.


Як очистити чавунний радіатор?


очистити чавунний радіатор


Щоб очистити чавунні радіатори якнайкраще з зовнішнього боку, потрібна спеціальна щітка (її можна купити в господарських магазинах). Йоржик для пляшок також підійде. Також вам знадобиться волога тканина (мікрофібра або бавовна).

Як прочистити чавунні радіатори всередині? Досить пройти пензлем між ребрами, завдяки чому ми позбудемося пилу.

В кінці необхідно протерти передню частину ганчіркою, а потім знову витерти насухо, щоб пил не прилипав так легко. Чавунні радіатори часто бувають шершавими, тому їх варто протирати серветкою з мікрофібри.

Чистка чавунного радіатора пилососом

чавунний радіатора

Ще один простий спосіб чистки радіатора з використанням вузького наконечника пилососа. Це допоможе легко видалити пил і запобігти її піднімання в повітря. При використанні пилососа потрібно на час відключити опалення. Іноді варто спробувати кілька різних насадок - кожна гарантовано дасть свій ефект.

Очищення чавунного радіатора за допомогою пароочищувача

Очищення чавунного радіатора

Цей метод ефективний і безпечний, тому що в процесі не використовуються агресивні хімічні склади, а гаряча пара ефективно видаляє бруд і пил, вбиваючи кліщів, бактерії і віруси. Пароочищувачі оснащені різними насадками, які допоможуть ретельно прочистити чавунний радіатор.

Очищення чавунних радіаторів від іржі

Очищення чавунних радіаторів від іржі

Чавунні радіатори схильні до утворення іржі на поверхні, що в принципі характерно для чавуну. Видалення іржі здійснюється за допомогою кутової шліфувальної машини з встановленим щітковим колесом, тобто наконечником зі сталевим або жорстким нейлоновим дротом. Останній етап ремонту чавунного радіатора - це фарбування, бажано акриловою фарбою. За бажанням також можете використовувати аерозольну фарбу для радіаторів, яка дуже проста в нанесенні.


Як промити чавунний радіатор опалення?


У профілактиці радіаторів використовуються наступні технології для очищення:

 • Хімічна. Цей метод очищення заснований на видаленні шару накипу з внутрішньої поверхні теплообмінника спеціальними реагентами. Для видалення утворених відкладень використовують розчини органічних або мінеральних кислот, а також підстав і комплексів.
 • Гідропневматичний Ця технологія ополіскування працює за рахунок одночасної подачі в акумулятор потоку води і стисненого повітря. Змішування води і повітря відокремлює накип і бруд з внутрішніх стінок теплообмінника. Підвищений ККД сприяє імпульсної роботі живлячого компресора. Таким чином, «зважені» відкладення бруду видаляються потоком рідини з радіатора. Кінетична імпульсна хвиля (скорочено КІВ). Промивання радіаторів здійснюється за допомогою обладнання, яке не тільки подає воду під тиском, а й викликає безперервні серії гідроударів. Метод особливо ефективний при видаленні мулу і бруду.
 • Інтегрований. Цей варіант очищення радіаторів є найбільш ефективним, так як він надає ряд різних варіантів очищення, які виконуються послідовно. Наприклад, вплив пульсової хвилі, хімікатів і, нарешті, чистої води.

Як промити чавунні радіатори - покрокова інструкція?

 1. Злити воду з системи.
 2. При знятті радіатора тримайте напоготові необхідні інструменти.
 3. Для заливки розчину використовуйте шумоглушник.
 4. Увімкніть пристрій з насадкою, яка вставляється в отвір радіатора.
 5. Тиск і склад розчину знищить технологічні та хімічні відкладення на всіх стінах, а також жир, окалину, іржу, згустки пилу, що скупчився.
 6. Підключіть подачу води до системи опалення.

Радіатор промивають, щоб видалити осад, що накопичився на дні і пристав до стінок. Його слід розібрати і пропустити через нього воду. Це робиться в приміщенні з підлоговим введенням (котельня, підсобне приміщення, пральня) або поза домом (за допомогою садового шланга) в місці, де вода буде безперешкодно проникати в землю і не буде утворювати калюжу.

Потік повинен бути досить інтенсивним і тривати до тих пір, поки вода, що пройшла через радіатор, не стане чистою. Під час ополіскування рекомендується міняти положення нагрівача. Чавунний радіатор важкий, тому це не робота для однієї людини. Більш ретельне очищення потрібне для того, щоб позбутися від бруду і від приставшого до стін каменю і накипу.


Як зрозуміти, що потрібно промивати радіатор?


промивання радіатора


Причини промивання радіатора можуть бути наступними:

 1. Батарея прогрівається нерівномірно. Вона може бути холодною вгорі або гарячою внизу, або навпаки.
 2. ТЕН став нагріватися довше.
 3. Труби до батарей гарячі, а батареї холодні.

Чавунні радіатори будуть служити довгі роки, якщо за ними доглядати належним чином!

0.0
0 всього

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback