Як обрати радіатор опалення в квартиру, щоб він задовольняв функціональним і естетичним потребам? Питання далеко не з простих, адже сьогодні сучасний ринок дає можливість величезного вибору різних видів радіаторів опалення зі своїми особливостями. Так що, зробити правильний вибір можна тільки, якщо маєш за можливості повну інформацію про кожного з них.
Почнемо, мабуть, з старого, ще з радянських часів, знайомого - чавунного радіатора.
Чавунні радіатори мають певну перевагу перед іншими видами радіаторів:
Що стосується великої теплової інертності, яка не дає їм швидко остигати, вона колись вважалася плюсом чавунних батарей, але на сьогодні - це скоріше їх мінус, оскільки саме з цієї причини чавунні батареї не можна використовувати в регульованої автоматичній системі водяного опалення.
Вони мають ще ряд недоліків:
Алюмінієві радіатори, які мають, як правило, секційну структуру, бувають литі та екструзійні. Якщо кожна секція литого радіатора відлита як цілісна деталь, то секція екструзійного - зібрана з декількох шматків.
Легкі, привабливі, акуратні алюмінієві радіатори мають і деякі мінуси.
Панельні сталеві радіатори бувають зібрані з двох тонких (1,5 мм) сталевих штампованих листів. Панельні радіатори мають низький рівень теплової інерції і високу тепловіддачу. З огляду на їх підвищену гідравлічне опір, в основному подібні радіатори використовують в закритій системі водяного опалення. У панельних радіаторів висока швидкість корозії, швидко знищує метал на ділянках з'єднання пластин, і маленька нагрівальна поверхня, що, безсумнівно, є їх недоліком. Детальніше про сталеві радіатори ми говорили в статті.
Біметалічні радіатори виготовляються з алюмінію і сталі.
При виборі радіатора такого типу особливо важливий внутрішній діаметр сталевих труб: якщо він маленький, це може послужити причиною швидкої закупорки системи. Біметалічні радіатори мають оригінальний дизайн. Правда, при цьому їх вартість відносно висока.
Купуючи радіатори опалення для квартири в будинку з центральним опаленням, потрібно попередньо уточнити робочий тиск радіатора і в системі (друге не має перевищувати перше). Мають значення і дрібні, але важливі деталі: настінні кріплення, запірна арматура, клапан, через який випускається повітря і т. д.