Підключення трубчастих радіаторів опалення - поради та рекомендації щодо вибору від Radiators
Мова:
UA
  • RU
  • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
  • RU
  • UA

Підключення трубчастих радіаторів

трубчасті радіатори

Зміст:

  1. Види підключення: нижнє і бічне, їх різновиди
  2. Характерні особливості бічного варіанта
  3. Відмінні риси і види нижнього підключення трубчастих радіаторів
  4. Висновок

Перш ніж приймати остаточне рішення на покупку батарей системи опалення необхідно розібратися з таким важливим питанням, як можливі способи підключення трубчастих радіаторів. Вибір оптимального варіанту безпосередньо впливає на подальше придбання і монтаж елементів опалювальної системи. Розглянемо основні існуючі види підключення трубчастих радіаторів, спробуємо визначити оптимальний.


Види підключення: нижнє і бічне, їх різновиди


Підключення трубчастих радіаторівПідключення трубчастих радіаторів

Фахівці розрізняють 2 види підключення трубчастих радіаторів:

  • нижнє;
  • бічне.

У кожного з видів є свої підвиди. Так, наприклад, нижнє підключення може бути бічним (з правого або лівого боку), або виконуватися по центру, а також з обох боків.

Схема підключення трубчастих радіаторівСхема підключення трубчастих радіаторів
Схема підключення трубчастих радіаторівСхема підключення трубчастих радіаторів

Бічний спосіб підключення підрозділяється на такі підвиди:

  • діагональне;
  • сідлоподібне.
Схема підключення трубчастих радіаторівСхема підключення трубчастих радіаторів

Фактично підключення трубчастих радіаторів може бути виконано будь-яким із зазначених вище способів. Все залежить від конструктивних особливостей комунікації та використовуваного сантехнічного обладнання.


Характерні особливості бічного варіанта


підключенняБічне підключення трубчастих радіаторів

Даний варіант може бути застосований практично до будь-яких з існуючих видів (від чавунних до мідно-алюмінієвих) пристроїв. Його застосовують в МКД і заміських будинках з автономною опалювальною системою, де розводка здійснюється паралельно стінам.

Особливості різних варіантів:

  • cамий поширений вид, який передбачає відстань між трубами в 500 мм - це бічний спосіб приєднання (монтаж з одного боку);
  • діагональне, рекомендований в тому випадку, якщо встановлюються радіатори довжиною від 200 см (або кількість секцій перевищує 12 шт.);
  • прохідне рекомендується використовувати, якщо підстава у радіатора масивна і досить широка. Даний вид також кращий при монтажі підлогових радіаторів.

Кожен власник квартири або заміського житла повинен знати, що сталевий трубчастий радіатор з нижнім підключенням - це найбільш доступний спосіб монтажу. Перевага такого способу підключення приладу може бути застосована і до всіх інших видів батарей.

Разом з тим, у бокового підключення дизайнерських трубчастих радіаторів є певний недолік - непрезентабельний зовнішній вигляд монтажного з'єднання, а також «кидається в очі» досить потужний кран.


Відмінні риси і види нижнього підключення трубчастих радіаторів


Трубчасті радіатори з нижнім підключенням вигідно відрізняються від попереднього варіанту, перш за все, естетичним зовнішнім виглядом. Всі труби, місця з'єднання приховані під корпусом опалювального пристрою, незалежно від місця розташування ввідній труби (з підлоги або зі стіни).

Але застосувати даний варіант монтажу можна тільки до певних видів радіаторів, а саме:

  • сталеві панельні;
  • трубчасті;
  • мідно-алюмінієві.

А ось чавунні, або алюмінієві зразки на практиці зустрічаються вкрай рідко, так само як і набирають популярність біметалеві. Найбільш поширеним способом монтажу є нижнє підключення збоку. Цей варіант використовується практично повсюдно при зведенні нових багатоквартирних будинків і ЖК.

Якщо в системі передбачені радіатори вертикального виду, то для них застосовується нижнє центральне підключення. А для рушників оптимальний варіант приєднання до труб опалення - нижній з боків.

Єдиний мінус сталевих трубчастих радіаторів з нижнім підключенням - націнка у вартості виробів. За більш сучасний і привабливий зовнішній вигляд комунікації доведеться трохи переплатити. Але, на думку більшості фахівців, в даному випадку додаткові витрати цілком виправдані.


Висновок


трубчасті радіатори

Якщо має бути ремонт в будинку і необхідно вибрати батареї опалення, рекомендується використовувати сталеві трубчасті радіатори з нижнім підключенням. Це кращий варіант монтажу в даний час! Ну а якщо має бути заміна радіаторів в квартирі МКД, слід вибирати радіатори опалення з таким способом підключення, який був використаний раніше (якщо тільки не проводиться капітальний ремонт в приміщеннях з повною заміною комунікації). Серед популярних виробників трубчастих радіаторів можна відмітити Arbonia і Zehnder.

0.0
0 всього

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback