Какие секционные радиаторы выбрать - алюминиевые или биметаллические? | особенности, сравнение и советы
Мова:
UA
 • RU
 • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
 • RU
 • UA

Які секційні радіатори кращі – алюмініеві чи біметалеві?

Зміст:

 1. Особливості алюмінієвих і біметалічних радіаторів опалювання
 2. Порівняння біметалічних і алюмінієвих радіаторів за основними показниками
 3. Рекомендації щодо вибору радіаторів опалювання

При будівництві частки будинку або облаштуванні квартири в новобудові завжди гостро стає питання щодо вибору оптимальної конфігурації і комплектації опалювальної системи. Це ж стосується і проведення ремонту в житлових приміщеннях, де впродовж десятиліть як устаткування опалювання використовувалися радянські старі чавунні труби.

Оскільки у більшості випадків постачальником тепла у будинок або квартиру є котли або централізована система опалювання найбільш популярним типом теплового устаткування досі залишаються секційні радіатори. Ці агрегати є металевими виробами з внутрішніми порожнинами, а також входом і виходом для циркуляції теплоносія.

Сьогодні такі радіатори опалення робляться із різних матеріалів, але найбільш популярними є алюмінієві і біметалічні моделі. Які з них краще? Ми постараємося дати відповідь на це питання в нашій сьогоднішній статті.

Порівняння біметалічних і алюмінієвих радіаторів


Особливості алюмінієвих і біметалічних радіаторів опалювання


Перед тим, як приступити до порівняння різних типів радіаторів, розберемося з їх основними особливостями і відмінностями.

 • Алюмінієві радіатори є конструкцією із декількох секцій, які з'єднуються між собою системою ніпелів. Для підвищення герметичності між ними також встановлюються спеціальні вкладиші. Алюмінієві радіатори можуть бути виготовлені методом литва (переважний метод, що дає довговічні вироби) і методом екструзії (дешеві вироби низької якості).
 • У конструкції біметалічних радіаторів використовується два типи металу. Корпус і ребра такого радіатора виготовляються з алюмінію. Усередині корпусу розташовується сердечник - система труб для циркуляції теплоносія, які робляться із сталі. Дуже рідко можна зустріти біметалічні радіатори з мідним сердечником.

Порівняння біметалічних і алюмінієвих радіаторів за основними показниками


Знаючи особливості і різницю між біметалічними і алюмінієвими радіаторами опалювання, можна приступити до їх порівняльної характеристики:

 1. За якістю тепловіддачі. При рівних значеннях розмірів алюмінієві радіатори однозначно перевершують біметалічну по потужності тепловіддачу. Це відбувається за рахунок того, що сталевий сердечник біметалічних радіаторів має нижчий коефіцієнт тепловіддачі (різниця з алюмінієвим може досягати 20% в залежності від моделі устаткування). Окрім цього, алюмінієві радіатори мають меншу теплову інерцію і на обігрів приміщення при їх допомозі витрачається менша кількість часу.
 2. Здатність витримувати перепади тиску в системі опалювання. У цьому плані алюмінієві радіатори програють біметалічним - рідкісні представники цього класу устаткування витримують тиск до 20 атмосфер (середній діапазон - 6-16 атмосфер). Біметалічні моделі мають майже удвічі більші показники - до 40 атмосфер, що робить їх більш прийнятними для підключення до центральної системи опалювання.
 3. Вимогливість до якості теплоносія. Оскільки алюміній характеризується підвищеною хімічною активністю до можливого вмісту різних домішок у складі теплоносія, радіатори з цього матеріалу вимогливіші до якості води, яка використовується в системі опалювання. Біметалічні радіатори за рахунок використання сталевого сердечника стійкіші до всякого роду шкідливих домішок в теплоносії.
 4. Ціна. Один із найважливіших показників для багатьох користувачів. Згідно з середніми цінами на опалювальне устаткування, вартість біметалічних радіаторів може бути на 20-30% вищою, чим ціна на алюмінієві моделі. Окрім цього, біметалічні радіатори більше затратні в плані обслуговування, оскільки, маючи великий гідравлічний опір, вимагають більше енергії на перекачування гарячої води.

Рекомендації щодо вибору радіаторів опалювання


Щоб мати наочніше уявлення про те, який радіатор опалювання більше підходить для вашого будинку, пропонуємо розглянути наступну таблицю:


Характеристики
Алюмінієві радіатори
Біметалічні радіатори
Робочий тиск
16 атм
20 атм
Тиск опресовування
24 атм
45 атм
Площа прохідного перерізу
Велика
Труб, що вже підводять
Теплова інерція
Низька
Середня
Термін експлуатації
До 25 років
До 20 років
Самостійний монтаж
Так
Так
Вартість
Низька
Середня

Від себе відмітимо, що для приватного будинку, де тиск в системі опалювання завжди стабільний і є можливість контролю якості теплоносія, оптимальним варіантом буде використання алюмінієвих радіаторів.

Біметалічні моделі підійдуть для установки в квартирі великих будинків, де є присутньою нестабільна робота системи опалювання, можливі перепади тиску і гідроудари.

Але іноді таких опалювальних приладів може не вистачити, і підлога, як і раніше залишається холодною. У такому випадку зверніть увагу на систему обігріву тепла підлога. Читайте у нас, яку теплу підлогу обрати.

Додаткову інформацію щодо вибору конкретних моделей радіаторів ви завжди можете отримати у наших менеджерів.

Також радимо звернути увагу на сталеві, трубчасті і дизайнерські радіатори.

0.0
0 всього

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback