Які радіатори краще: чавунні або алюмінієві? - керівництво від Radiators
Мова:
UA
 • RU
 • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
 • RU
 • UA

Порівняння чавунних і алюмінієвих радіаторів: які краще?

Порівняння чавунних і алюмінієвих радіаторівПорівняння чавунних і алюмінієвих радіаторів

Зміст:

 1. Чавунні радіатори
 2. Алюмінієві батареї
 3. Які батареї краще нагрівають приміщення?
 4. Приймаємо правильне рішення

Перед тим як починати пошук конкретної марки і моделі радіатора опалення, необхідно точно визначити місце їх установки і характер застосування, а також уважно ознайомитися з технічними характеристиками. Це не тільки дозволить створити комфортні умови для проживання, а й захистить від непотрібних додаткових витрат на переробку, обслуговування та ремонт системи опалення.

Як правило, забудовники і власники житла купують чавунні або алюмінієві радіатори.

Найчастіше при виборі не оцінюються всі параметри даного сантехнічного обладнання, що призводить з одного боку - до збільшення витрат, а з іншого - зниження якості опалення, погіршення дизайну і тощо.

Так які радіатори краще, чавунні або алюмінієві? Як зробити правильний вибір?


Чавунні радіатори


Чавунні радіаториЧавунні радіатори

Чавунні радіатори виробляються давно. За час їх експлуатації виробники домоглися оптимального поєднання технічних і експлуатаційних параметрів, підібрали оптимальний склад сплаву, вивірили форму і розміри. Зараз такі вироби найчастіше вважають старомодними, громіздкими і морально застарілими. Насправді це далеко не так. Зараз виробники все частіше виготовляють чавунні батареї оригінальної форми, оформляють їх різними елементами декору, дозволяючи гармонійно і ефектно вписувати масивні вироби в інтер'єр приміщення будь-якого стилю: від класичного і ретро, до індустріального і лофт!

Чавунні радіатори здатні легко витримати високий тиск в системі, що характерно для організації опалювальної системи в багатоквартирних будинках. Вони не схильні до корозії і це ще одна, безсумнівна перевага.

Однак велика вага кожної окремої батареї ускладнює процес монтажу і це необхідно враховувати на самій ранній стадії будівництва або ремонту квартири (заміського будинку). Якщо стіни в приміщенні, наприклад, будуть виконані з м'яких матеріалів, обшиті гіпсокартоном, то при установці важкої чавунної батареї на штатне місце обов'язково виникнуть труднощі.

Батарея з чавуну здатна бездоганно прослужити своєму господареві 50 років і більше. На всьому протязі експлуатації виріб збереже високу теплопровідність і міцність корпусу.


Алюмінієві батареї


Алюмінієві батареїАлюмінієві батареї

Алюмінієві батареї мають відносно невелику вагу, як правило, виглядають стильно, красиво та сучасно. При цьому, параметри тепловіддачі не просто дуже високі, а перевершують порівнюваний чавунний зразок більш ніж в 4 рази.

Матеріал і конструкція таких радіаторів дозволяє легко витримувати досить високий тиск в системі опалення.

Але є один суттєвий мінус, що не дозволяє використовувати такі вироби в централізованих системах багатоквартирних будинків міських кварталів. Причина - наявність хімічних сполук, які практично завжди додаються в комунікації. Алюміній моментально вступає з такими речовинами в хімічну реакцію. Результат - утворення корозії з усіма наслідками, що випливають з цього фактора.

А тепер порівняємо, які краще алюмінієві або чавунні радіатори, підійдуть для формування надійної, економічної і ефективної системи опалення.

Порівнювати потрібно з урахуванням конкретних характеристик і технічних параметрів:

Параметр Од. вим-я Чавунний радіатор Алюмінієва батарея опалення
Гранично допустима температура теплоносія °С До +130 +100 ... 110
Робочий тиск в системі Атм. 10-15 6-12
Потужність 1 секції Вт 100 200
Рівень стійкості до гідравлічних ударів низький середній
Параметри тепловіддачі % 70 50
Корозійна стійкість висока середня
Механічна міцність висока висока
Термін служби років 45-50 25-30
Зовнішній вигляд класичний сучасний
Вартість низька середня

Які батареї краще нагрівають приміщення?


Чавунний або алюмінієвий радіаторЧавунний або алюмінієвий радіатор

Обидва варіанти по даному параметру хороші. Але чавун буде досить довго нагрівати приміщення, досягаючи комфортних температурних показників. Алюміній впорається із завданням набагато швидше, всього кілька десятків хвилин, і в кімнаті буде досить тепло.

Важливе доповнення: алюмінієві радіатори найчастіше встановлюють в заміських будинках, котеджах, де функціонує автономна система опалення. Це дозволяє легко, швидко і максимально ефективно регулювати температурні і інші параметри (подачу тепла, витрату носія, тощо).

Основний конкурент алюмінію тут - біметал. Це найсучасніший і досконалий сплав. Але у біметалевих радіаторів є один істотний мінус: занадто висока вартість.

Здатність витримувати тиск

 • Чавун має товсті стінки (4-5 мм) і здатний витримувати 10-15 атмосфер.
 • Алюміній дозволяє справлятися з тиском в системі опалення в межах 6 - 12 атм. Важливо: 12 - це максимум!

Порівняння максимально допустимих параметрів температури теплоносія в системі

 • Для алюмінієвих батарей максимум - це трохи більше 100 градусів.
 • Чавун же спокійно витримує 120 - 130 °С. Тому, якщо необхідно враховувати можливе підвищення навантаження на опалювальну систему, ставку слід робити на чавун: він точно не підведе.

Довговічність, експлуатаційний ресурс

 • Чавунні батареї при відповідному догляді, практично вічні. Якщо забезпечити нормальну якість теплоносія і своєчасний догляд, то такі радіатори прослужать 50 років і більше.
 • Аналогічні зразки з алюмінію схильні до утворення корозії, чутливі до наявності хімічно агресивних речовин у воді. Тому їх ресурс набагато нижче. В середньому 15-20 років, максимум - 25!

Виконання монтажних робіт

 • Тут безсумнівні переваги на боці алюмінієвих радіаторів. Алюміній зварюється аргоном, показники міцності - феноменальні. Монтаж алюмінієвих батарей виконується легко і просто.
 • Для установки чавунних зразків потрібно використання зварювального апарату (газового). Коштує це дорожче, але забезпечує абсолютну довговічність монтажу. Алюміній зварюється аргоном, показники міцності - феноменальні. Чавунні радіатори дуже важкі і масивні, для їх надійного кріплення потрібна установка потужних тримачів. Монтаж алюмінієвих батарей виконується легко і просто.

Приймаємо правильне рішення


Порівняння чавунних і алюмінієвих радіаторівПорівняння чавунних і алюмінієвих радіаторів

Щоб точно визначити, що краще чавунні або алюмінієві радіатори підійдуть в конкретному випадку, слід звернути увагу на наступні параметри:

 1. Відповідність параметрів тиску.
 2. Стійкість до гідроударів.
 3. Вплив якості води на ефективність роботи.
 4. Рівень теплової віддачі.
 5. Зовнішній вигляд, дизайн.
 6. Термін служби.

Кожен власник робить вибір при покупці батарей опалення самостійно. Головне, врахувати рекомендації, наведені вище!

0.0
0 всього

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback