Сталеві радіатори опалення, їх особливості, переваги та недоліки | Radiators
Мова:
UA
 • RU
 • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
 • RU
 • UA

Сталеві радіатори опалення і їх особливості

Зміст:

 1. Типи сталевих батарей, особливості будови
 2. Основні інженерні показники сталевих опалювальних апаратів
 3. Позитивні та негативні якості сталевих батарей
 4. Компанії, що виробляють сталеві радіатори опалення

Щоб вибрати відповідний під конкретну систему опалення радіатор, непогано було б для початку ознайомитися з його технічними характеристиками. Якщо упустити цей момент - бажаний результат може не бути досягнутий. У всіх технічних особливостях розібратися не так вже й складно, тому як їх зовсім не багато. Розглянемо функціональні показники сталевих опалювальних приладів.


Типи сталевих батарей, особливості будови


Сучасна високотехнологічна сталь має безліч плюсів, таких як висока теплопровідність і тепловіддача, дуже міцний і в той же час гнучкий матеріал, з яким дуже зручно працювати. Завдяки таким якостям сталь і була обрана для виробництва радіаторів опалення. Радіатори можуть мати вертикальне і горизонтальне розміщення, бути високими і низькими.

На ринку представлено два види сталевих опалювальних приладів:

Панельні радіатори

Всередині таких радіаторів знаходяться одна або кілька панелей, що складаються з плоских профілів. Після штампування зовнішніх панелей всередині утворюється простір для подачі гарячої рідини. Процес виготовлення таких батарей не є особливо складним завдяки круговому зварювання, після чого за допомогою патрубків з'єднуються дві частини приладу в одне ціле.

Сталеві радіатори опалення і їх особливості

Пристрій сталевого панельного радіатора.

Панельні радіатори - саме бюджетне рішення для власного будинку і з огляду на це є найбільш поширеними в системах автономного теплопостачання.

З тонких листів сталі виготовляють конвекторні ребра в формі літери П і прикріплюють їх на внутрішню сторону панелей, завдяки такій конструкції батареї мають високу тепловіддачу. Залежно від кількості з'єднаних між собою панелей розрізняють наступні види радіаторів:

Вид №10 радіатор, що складається з однієї панелі без оребрення і облицювання

Сталеві радіатори

Вид №11 радіатор із однієї панелі з одним рядом конвективних ребер без решітки

Сталеві радіатори

Сталеві радіатори

Вид №20 радіатор із двох панелей оснащений гратами для випуску повітря

радіатор із двох панелей

Вид №21 радіатор із двох панелей з одним рядом внутрішнього оребрення, захищений кожухом

радіатор із двох панелей

Вид №22 радіатор із двох панелей з двома рядами конвективного оребрення, закритий кожухом

радіатор із двох панелей

Вид №30 радіатор із трьох панелей, оснащений верхньою решіткою

радіатор із трьох панелей

Вид №33 радіатор із трьох панелей з трьома рядами конвективного оребрення, захищений кожухом

радіатор із трьох панелей

Відповідно вибір того чи іншого виду радіатора обумовлений отриманням бажаної тепловіддачі, звичайно, вигляд 10 і 11 конвекційно нефункціональні, тому будуть всього лише нагрівати повітря.

Зібраний прилад дуже зручний в установці, оскільки відрізняється невеликою товщиною. Також такі радіатори не маю високу ціну і є хітом продаж.

Трубчасті батареї

Ще один спосіб використання сталі в опалювальній галузі, це радіатор, що складається зі зварених між собою труб. Такі прилади тільки здаються простими в будові. Є багато різновидів таких радіаторів, і вони схожі на звичні нам чавунні, але відрізняються великою кількістю каналів для протікання теплоносія.

Сталеві радіатори

Види трубчастих радіаторів за кількістю каналів для теплоносія

Є багато кольорів таких батарей, але ціни на них не відрізняються демократичністю, це скоріше стильне доповнення інтер'єру.

сталеві радіатори

Кольорова гамма трубчастих приладів опалення


Основні інженерні показники сталевих опалювальних апаратів


Такі батареї мають високу тепловіддачу складової 1200-1800 ват і більше. Це обумовлено параметрами конкретної моделі. Такі радіатори не вимагають багато часу для нагріву і відрізняються низькою інерційністю.

сталеві

Схема подачі тепла методом випромінювання теплих хвиль і конвекційної подачі тепла

Показник робочого тиску у приладів даного типу становить 6-10 атмосфер і обмежується пластичністю сталі, у трубчастих становить 8-15 атмосфер. Такі радіатори неприйнятні для центрального типу опалення через низький поріг стійкості до тиску.

Найважливішим для покупця є якість товару. Оскільки сталеві вироби схильні до корозійних змін, попри спроби виробників покрити батарею зсередини спеціальними речовинами, тому варто уникати використання таких радіаторів в будівлях, де тривалий час відсутня вода всередині радіатора.

Температурна стійкість сталевих приладів опалення обмежується показником 110-120 градусів.

Для таких батарей характерно нижнє або бокове підключення в систему опалення. Для радіаторів з боковим приєднанням дуже важливим буде міжосьова відстань, яка варіює від 50 до 70-см, на це необхідно звернути увагу при установці. Трубчасті відрізняються такою відстанню: 120 - 2930 мм

Трубчасті сталеві радіатори

За розміром такі прилади також відрізняються, можуть бути до 3 м в довжину і 20-90 см у висоту. Трубчасті мають ширшу розмірну сітку: в глибину до 22,5 см, і 19-300 см у висоту.

Стосовно товщини використовуваної сталі показник становить 1,15-1,25 см. Пріоритет віддається виробам з більш товстого шару сталі.

Сталеві радіатори мають великий термін експлуатації, особливо відрізняються товари відомих світових брендів з високою гарантією якості.

Якщо говорити про встановлення таких радіаторів, то тут немає особливих складнощів. Дуже добре, що є вибір між боковим та нижнім підключенням, через те, що можливий варіант приховати труби під підлогою і приєднати температурний датчик безпосередньо до корпусу.

сталеві радіатори встановлення

Панельний радіатор з нижнім підключенням


Позитивні та негативні якості сталевих батарей


Позитивні якості:

 1. висока тепловіддача;
 2. простота конструкції зводить до нуля ризик поломок, завдяки чому відрізняються значним терміном користування;
 3. невелика вага дозволяє легко встановлювати такі батареї, до того ж кілька способів підключення дозволять вибрати відповідний в конкретному приміщенні;
 4. демократична цінова політика виробників;
 5. стильний і привабливий зовнішній вигляд.
Негативні якості:
 1. нестійкість до процесу корозії, тому не є універсальними для всіх будівель;
 2. прийнятною є тільки для автономного опалення через низьку стійкість до тиску, в іншому випадку можуть втратити форму або лопнути в місцях зварювання;
 3. часто використовується фарба низької якості, тому довго не тримається на поверхні.

Компанії, що виробляють сталеві радіатори опалення


Оскільки трубчасті радіатори опалення відносяться до категорії дорогих радіаторів - не так вже й багато виробників такого виду представлені на ринку. В Італії це Israp, Tesi, а в Німеччині - Zehnder, Arbonia, Charleston, Kermi. Батареї такого типу підійдуть для багатоповерхових будинків у зв'язку з їх більшою стійкістю до тиску. А якщо для вас важливі естетичні характеристики опалювального обладнання, зверніть увагу на дизайн радіаторів. Про те, що врахувати при виборі дизайнерських опалювальних пристроїв, читайте в статті. Найвідоміші виробники сталевих панельних радіаторів: Kermi, Purmo, Terra Teknik і Vogel&Noot.

0.0
0 всього

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback