Щоб вибрати відповідний під конкретну систему опалення радіатор, непогано було б для початку ознайомитися з його технічними характеристиками. Якщо упустити цей момент - бажаний результат може не бути досягнутий. У всіх технічних особливостях розібратися не так вже й складно, тому як їх зовсім не багато. Розглянемо функціональні показники сталевих опалювальних приладів.
Сучасна високотехнологічна сталь має безліч плюсів, таких як висока теплопровідність і тепловіддача, дуже міцний і в той же час гнучкий матеріал, з яким дуже зручно працювати. Завдяки таким якостям сталь і була обрана для виробництва радіаторів опалення.
Всередині таких радіаторів знаходяться одна або кілька панелей, що складаються з плоских профілів. Після штампування зовнішніх панелей всередині утворюється простір для подачі гарячої рідини. Процес виготовлення таких батарей не є особливо складним завдяки круговому зварювання, після чого за допомогою патрубків з'єднуються дві частини приладу в одне ціле.
Пристрій сталевого панельного радіатора.
Панельні радіатори - саме бюджетне рішення для власного будинку і з огляду на це є найбільш поширеними в системах автономного теплопостачання.
З тонких листів сталі виготовляють конвекторні ребра в формі літери П і прикріплюють їх на внутрішню сторону панелей, завдяки такій конструкції батареї мають високу тепловіддачу. Залежно від кількості з'єднаних між собою панелей розрізняють наступні види радіаторів:
Вид №10 радіатор, що складається з однієї панелі без оребрення і облицювання
Відповідно вибір того чи іншого виду радіатора обумовлений отриманням бажаної тепловіддачі, звичайно, вигляд 10 і 11 конвекційно нефункціональні, тому будуть всього лише нагрівати повітря.
Зібраний прилад дуже зручний в установці, оскільки відрізняється невеликою товщиною. Також такі радіатори не маю високу ціну і є хітом продаж.
Ще один спосіб використання сталі в опалювальній галузі, це радіатор, що складається із зварених між собою труб. Такі прилади тільки здаються простими в будові. Є багато різновидів таких радіаторів, і вони схожі на звичні нам чавунні, але відрізняються великою кількістю каналів для протікання теплоносія.
Види трубчастих радіаторів за кількістю каналів для теплоносія
Є багато кольорів таких батарей, але ціни на них не відрізняються демократичністю, це скоріше стильне доповнення інтер'єру.
Кольорова гамма трубчастих приладів опалення
Такі батареї мають високу тепловіддачу складової 1200-1800 ват і більше. Це обумовлено параметрами конкретної моделі. Такі радіатори не вимагають багато часу для нагріву і відрізняються низькою інерційністю.
Схема подачі тепла методом випромінювання теплих хвиль і конвекційної подачі тепла
Показник робочого тиску у приладів даного типу становить 6-10 атмосфер і обмежується пластичністю сталі, у трубчастих становить 8-15 атмосфер. Такі радіатори неприйнятні для центрального типу опалення через низький поріг стійкості до тиску.
Найважливішим для покупця є якість товару. Оскільки сталеві вироби схильні до корозійних змін, незважаючи на спроби виробників покрити батарею зсередини спеціальними речовинами, тому варто уникати використання таких радіаторів в будівлях, де тривалий час відсутня вода всередині радіатора.
Температурна стійкісь сталевих приладів опалення обмежується показником 110-120 градусів.
Для таких батарей характерно нижнє або бокове підключення в систему опалення. Для радіаторів з боковим приєднанням дуже важливим буде міжосьова відстань, яка варіює від 50 до 70см, на це необхідно звернути увагу при установці. Трубчасті відрізняються такою відстанню: 120 - 2930 мм.
За розміром такі прилади також відрізняються, можуть бути до 3 м в довжину і 20-90 см у висоту. Трубчасті мають ширшу розмірну сітку: в глибину до 22,5 см, і 19-300 см у висоту.
Стосовно товщини використовуваної сталі показник становить 1,15-1,25 см. Пріоритет віддається виробам з більш товстого шару сталі.
Сталеві радіатори мають великий термін експлуатації, особливо відрізняються товари відомих світових брендів з високою гарантією якості.
Якщо говорити про встановлення таких радіаторів, то тут немає особливих складнощів. Дуже добре, що є вибір між боковим та нижнім підключенням, так як можливий варіант приховати труби під підлогою і приєднати температурний датчик безпосередньо до корпусу.
Панельний радіатор з нижнім підключенням
Позитивні якості:
Оскільки трубчасті радіатори відносяться до категорії дорогих радіаторів - не так вже й багато виробників такого виду представлені на ринку. В Італії це Israp, Tesi, а в Німеччині - Zehnder, Arbonia, Charleston, Kermi. Батареї такого типу підійдуть для багатоповерхових будинків в зв'язку з їх більшою стійкістю до тиску. А якщо для вас важливі естетичні характеристики опалювального обладнання, зверніть увагу на дизайн радіаторів. Про те, що врахувати при виборі дизайнерських опалювальних пристроїв, читайте в статті.