Що обрати: Внутрішньопідлогові конвектори чи вертикальні радіатори? – Посібник від Radiators
Мова:
UA
  • RU
  • UA
Radiators - Отопление для дома.
Мова:
UA
  • RU
  • UA

Внутрішньопідлогові конвектори або вертикальні радіатори: що обрати?

Внутрипольные конвекторы

Зміст:

  1. Переваги та недоліки внутрішньопідлогових конвекторів
  2. Переваги та недоліки вертикальних радіаторів
  3. Внутрішньопідлогові конвектори та вертикальні радіатори: алгоритм вибору

З часом змінюються вимоги до житлового простору. Будинки та квартири стали просторішими, у них з'явилися панорамні вікна, двері в сад, мансардні вікна. Змінилися естетичні уподобання людей. Сучасне житло не захаращують шафами, вікна не завішують багатошаровим драпіруванням. Актуальний комфорт передбачає безпеку, легке прибирання та мінімальну увагу до всіх інженерних систем будинку. Але при цьому на перше місце вийшли вимоги щодо економії тепла та відповідно до збереження невідновних природних ресурсів.

Найпоширеніші види опалення – за допомогою радіаторів та конвекторів. Їх використовують і під час будівництва нових будинків, і під час капітального ремонту старих. З'явилися безліч видів опалювальних приладів. Щоб грамотно вибрати оптимальний спосіб опалення, необхідно знати всі плюси та мінуси кожної системи та обмеження щодо їх застосування.


Переваги та недоліки внутрішньопідлогових конвекторів


Внутрішньопідлогові конвектори

Опалювати житлові приміщення за допомогою внутрішньопідлогових конвекторів стали відносно недавно. Раніше такий спосіб обігріву використовували лише у громадських будівлях.


Плюси внутрішньопідлогових конвекторів


Плюси внутрішньопідлогових конвекторів

Переваги опалювальних приладів, що монтуються нижче рівня підлоги:

  • Функціональність. Такий опалювальний прилад має дуже хорошу тепловіддачу і може використовуватися як основне та допоміжне джерело тепла. Безліч пластин теплообмінника мають велику площу поверхні та ефективно нагрівають повітря. Тому при включенні радіатора кімната прогрівається дуже швидко.
  • Потужність. Багато моделей комплектуються вентилятором, що обдуває пластини і максимально підвищує тепловіддачу приладу. Вентилятор підвищує тепловіддачу у 2-4 рази порівняно із звичайними конвекторами.
  • Безшумність. Шум вентилятора практично не чути.
  • Гнучкість керування. Легко регулюється потужність залежно від температури у приміщенні. Можливе дистанційне регулювання.
  • Безпека. Конвектор закритий гратами, тому про нього неможливо обпектися. Грати нагріваються до безпечної температури – максимум до 40 °С.
  • Компактність. Невелика вага полегшує транспортування, монтаж і зменшує навантаження на підлогу чи перекриття.
  • Універсальність. Конвектори можна встановлювати у будь-якому місці приміщення – перед вікнами, біля стіни, біля входу. Випускаються кутові та напівкруглі моделі – їх можна розмістити біля кутового вікна або довкола колони. 
  • Захист від конденсату.  Особливо важливим є обігрів панорамних вікон, через які втрачається багато тепла випромінюванням. Прогрівання вікон оберігає скло та укоси від випадання конденсату. На укосах не з'являється грибок.
  • Непомітність. Конвектори не загороджують вікна і їх практично не видно.
  • Великий вибір ґрат. Ґрати можна вибрати будь-якого кольору та з різних матеріалів: сталі, лакованого натурального дерева, алюмінію з декоративним покриттям, штучного каменю. Забарвлення: будь-який колір із палітри RAL. Дизайн грат можна підібрати до інтер'єру в будь-якому стилі.

Мінуси конвекторів



Мінуси конвекторів

Будь-яке обладнання має недоліки. Є вони і у внутрішньопідлогових конвекторів:

  • Вартість. Порівняно з радіаторами конвектори коштують трохи дорожче.
  • Складність підбору. Важко додати довжину чи кількість приладів у кімнаті. Знадобиться досить складний ремонт (зняття покриття, штроблення стяжки, закладання корпусу, укладання покриття та плінтусів, монтаж приладу тощо). Тому визначення потужності конвектора потрібно проводити заздалегідь. Бажано розробити проект встановлення чи замовити теплотехнічний розрахунок.
  • Особливості монтажу. Дуже серйозне обмеження: потрібно збільшити товщину стяжки. Це значно підвищує навантаження на перекриття. При проектуванні будинку потрібно врахувати навантаження та необхідність збільшення міжповерхової відстані (або зменшення висоти приміщення). Можливо, у існуючих будинках встановити внутрішньопідлоговий конвектор не вдасться через неможливість підняти рівень підлоги.
  • Підходять для кімнат із низькими стелями. При використанні конвектора у високому приміщенні відбувається оптимальне розподілення тепла. Теплий повітряний потік прямує до стелі, нижня частина приміщення опалюється недостатньо.

Переваги та недоліки вертикальних радіаторів


Вертикальні радіатору

Радіатор від чисто утилітарного приладу поступово еволюціонував у бік стильної декоративної прикраси кімнати. Тепер опалювальні прилади не ховають у підвіконних нішах та за ґратами. Вертикальні настінні радіатори розробляють відомі дизайнери, їх розміщують на стінах у всіх на очах. Випускається безліч моделей найрізноманітнішої конструкції, здатних прикрасити кімнату, а іноді й стати центральним знаковим елементом інтер'єру.


Переваги вертикальних радіаторів


Переваги вертикальних радіаторів

У настінних приладів чимало плюсів:

  • Універсальність. Прилад віддає тепло у приміщення конвективним шляхом і способом теплопередачі. Непогано прогріває просторі та високі приміщення.
  • Функціональність. Випускаються радіатори будь-якої потужності. Їх можна використовувати як основне та допоміжне джерело тепла. Для ванних, лазень, саун випускається великий ряд сушки для рушників різної потужності.
  • Автоматизація. Можливість автоматичного регулювання потужності, у тому числі дистанційного.
  • Оптимальний розподіл тепла. Теплове випромінювання краще прогріває нижню частину приміщення – це зручніше для людини.
  • Безшумність.
  • Простота монтажу. Не треба збільшувати стяжку і проводити складний ремонт.  І найважливіше – легко встановити додатковий радіатор, якщо у кімнаті прохолодно. Ремонт після встановлення робити не доведеться.
  • Зовнішній вигляд. Радіатор можна пофарбувати у будь-який колір, нанести на нього принт, покрити блискучим покриттям. Варіантів дизайнерських настінних радіаторів безліч: із плоскими панелями, з круглих та прямокутних профільних труб (трубчасті), із підкреслено індустріальним дизайном або імітацією класичних радіаторів із овальних труб. Завжди можна вибрати модель на власний смак.
  • Простота обслуговування. Легкий доступ для миття.
  • Швидкий вибір. Легко підібрати потужність приладу під час ремонту системи опалення. Достатньо поставити прилади тієї ж сумарної потужності, яка була у традиційних батарей, що стояли у приміщенні. При заміні системи опалення в маленьких будинках часто навіть проект не замовляють - просто підбирають необхідну потужність приладів.
  • Ціна. Вартість нижча, ніж у конвекторів.

Недоліки настінних вертикальних радіаторів


Недоліки настінних вертикальних радіаторів
  • Складність в обігріві вікон. З'являється ймовірність випадання конденсату та виникнення грибка на укосах. Проблема вирішується лише глобально – встановленням двокамерних склопакетів, використання для рам широкого профілю та якісне утеплення піноплексом (не мінватою) укосів. Якщо ці умови дотримані при встановленні вікон, цей недолік використання радіаторів зникає.
  • Помітні комунікації. Виникає питання непомітного підведення труб із теплоносієм.
  • Пил. Необхідність частого миття.
  • Особливості видів з'єднання. Нижнє підключення трохи знижує потужність приладу.

Внутрішньопідлогові конвектори та вертикальні радіатори: алгоритм вибору


Внутрішньопідлогові конвектори

Вибір опалювальних приладів багато в чому визначає дизайн кімнати та склад ремонтних чи будівельних робіт. Вибирати систему опалення необхідно в процесі проектування будинку або планування ремонтних робіт. Але спочатку потрібно ретельно проаналізувати технічні можливості встановлення конкретних опалювальних приладів та зважити усі плюси та мінуси обох систем.

Алгоритм вибору опалювальних приладів:

  1. Аналіз технічних можливостей будівлі та її ступеня готовності. У проектованому будинку вибір визначається смаком господарів: декоративна прикраса або непомітні ґрати на підлозі. У існуючому або частково збудованому будинку, квартирі будинку оцінюється можливість збільшення стяжки, стан несучих конструкцій тощо.
  2. Якщо є можливість, далі йде аналіз необхідності обігріву вікон. Якщо в кімнатах велика площа скління, бажано вибирати внутрішньопідлогові конвектори. Якщо будинок (або квартира) мають невеликі традиційні вікна, можливо, варто вибрати ефектний радіатор опалення. Встановлення радіаторів набагато простіше і система вийде дешевше.

Слід мати на увазі, що майже завжди система опалення матиме гібридний характер. У вологих приміщеннях: ванних, передбанниках потрібна сушка для рушників. Складно постійно мити конвектор, розташований у передпокої – краще вибрати радіатор. Для опалення сходового прольоту також доведеться встановлювати радіатор. Зате у вітальні з панорамним склінням потрібний ефективний опалювальний прилад перед вікном. Серед відомих виробників вертикальних сталевих трубчастих радіаторів можна відмітити Arbonia і Irsap.

0.0
0 всього

Написати відгук

connectЗв'язатись з нами
callback viber telegram skype mail support facebook
callback